ANTROPOLO | Izabela Zawadzka/Jakub Mędrzycki
United Limbs

Data: 19.06 godz. 19:00 (w ramach Krótkich form choreograficznych) | Czas trwania: 18 min.
Miejsce: Aula im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20
Cena: wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja wejściówek)

fot. Mieszko Chomka

O SPEKTAKLU


Antropolo to projekt mający na celu przyjrzenie się ludzkiemu sposobowi poruszania. Chcąc dotknąć antropologicznej strony ludzkiego ciała decydujemy się na poli zróżnicowane ujęcie człowieka. Prezentacja jest procesem narodzin którego nieodłączną częścią jest strata. Tancerka poprzez proste zadania ruchowe wprowadza widza w świat swoich intymnych przeżyć.


Jakub Mędrzyckiod 11 roku życia związany był z zespołem tańca współczesnego Caro Dance. Jest absolwentem Uniwersytetu Artystycznego Codarts w Rotterdamie (NL), na kierunku Taniec Współczesny. Od stycznia 2016 do czerwca 2019 roku członek szwedzkiego Teatru Tańca Norrdans. Twórca takich spektakli jak WE ARE, Comfy Zone, Mrowisko, Cold day in Mexico, Staccato Line, Luminous shadows oraz Adaptation Phase. Od 2020 roku współtworzy kolektyw United Limbs poszerzając swoją perspektywę na taniec i miejsce sztuki w dzisiejszym świecie.

Izabela Zawadzka – Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi, Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie o specjalności Pedagogika baletowa oraz Podyplomowych Studiów Menadżerskich dla Twórców, Artystów i Animatorów Kultury przy Uniwersytecie Warszawskim.  Wieloletnia solistka i pedagog tańca w Państwowym Zespole Ludowym Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego (2007-14) oraz w Kieleckim Teatrze Tańca (2014-19). Współpracowała z Teatrem Wielkim- Operą Narodową w Warszawie, Theater en der Vien w Wiedniu oraz Mazowieckim Teatrem Muzycznym w Warszawie. Wykładowca w Niepublicznej Szkole Sztuki Tańca w Białymstoku, autorka spektakli dla Kieleckiego Teatru Tańca, Atelier KTT. Współtwórca niezależnego kolektywu tanecznego UNITED LIMBS, z którym organizuje warsztaty, konferencje, jamy taneczno-muzyczne.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Wykonanie: Izabela Zawadzka

Koncepcja/ Choreografia: Jakub Mędrzycki, Izabela Zawadzka

Muzyka: Gieorgij Puchalski

Zdjęcie/Trailer: Mieszko Chomka

Produkcja: United Limbs

Współpraca produkcyjna: Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia w Białymstoku, Teatr Tańca Caro

fot. Mieszko Chomka
fot. Mieszko Chomka