Plener Plastyczny | Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu

Plener Plastyczny

Piątek 18.06.2021, godz. 16:00
Park Centralny (przed Białostockim Teatrem Lalek)

Wystawa rysunku 

od Soboty 19.06.2021,  godz. 14:30
BTL Lalki – kawiarnia teatralna, ul. K. Kalinowskiego 1

Fot. Marta Ankiersztejn

W trakcie trwania wydarzeń Festiwalu Kalejdoskop młodzi artyści plastycy tworzą rysunki inspirowane sztuką tańca, szkicują ciało w ruchu.

Podczas edycji 2021 rysunki powstaną podczas Pleneru plastycznego, w którym wezmą udział chętni tancerze oraz uczniowie Liceum Sztuk Plastycznych w Supraślu pod kierunkiem pedagogów: Honoraty Wincenciak-Zamostnej i  Urszuli Wyrzykowskiej. Efektem pracy będzie wernisaż i wystawa rysunków ruchu. Tradycją Kalejdoskopu jest to, że festiwalowe logo kolejnej edycji powstaje właśnie na bazie rysunków stworzonych w ramach warsztatów/plenerów rysunku realizowanych w trakcie festiwalu.


Honorata Wincenciak-Zamostnaabsolwentka Liceum Plastycznego w Supraślu, a następnie Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie – Wydział Malarstwa w pracowni prof. Mariana Czapli. Specjalizacja dodatkowa: technologia i techniki malarstwa ściennego oraz Studium Pedagogiczne ASP w Warszawie. Od 2009 roku pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Artura Grottgera w Supraślu. Realizuje prace z zakresu malarstwa ściennego w tradycyjnych technikach takich jak: sgraffito, mozaika, fresk mokry, malarstwo iluzjonistyczne, murale oraz malarstwo sztalugowe.

Urszula Wyrzykowska – nauczyciel PLSP  w Supraślu, ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. A. Grottgera w Supraślu ze specjalnością Formy Użytkowe, następnie Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Grafiki oraz Wydział Architektury Wnętrz. Oprócz nauczania przedmiotów artystycznych w rodzimej placówce prowadziła działalność pedagogiczną w Policealnym Studium Plastycznym w Białymstoku oraz na Wydziale Architektury Politechniki Białostockiej. Zajmuje się malarstwem, projektowaniem graficznym, rysunkiem oraz ilustracją książkową.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Fot. Marta Ankiersztejn