O SPEKTAKLU
Czy człowiek jest w stanie powstrzymać się przed użyciem tego, co wyprodukować potrafi? Zrzucenie bomby Little Boy na Hiroszimę jest przerażającym przykładem działań człowieka demonstrującym, że sposobem na pojednanie jest zwiększenie przemocy. Czy wojnę da się zakończyć w inny sposób niż eskalacją agresji? Myślenie apokaliptyczne przestaje być szaleństwem, a staje się codziennością. Możemy się zniszczyć albo pokochać.
Daniela Komędera-Miśkiewicz – współpracuje z Teatrem Dada von Bzdulow, Teatrem Amareya, Lubelskim Teatrem Tańca, Joe Alterem, A. Glińską, Quan Bui Ngoc, Teatrem Ochoty, K. Kołodziejczyk. Współpracowała jako choreograf z D. Kobielą przy filmie “Chłopi”, B. Michelsem “Jak wam się podoba”, “Wiele hałasu o nic”. Razem z D. Wiak stworzyła spektakl “Manhattan”, który wygrał konkurs Teatr Polska, dostał się do Polskiej Sieci Tańca oraz jest w finale konkursu THEBESTOFF. Była współtwórcą spektaklu “Heimsuchung”, który zdobył Złotą Maskę za choreografię. Występowała na festiwalach w Brazylii, Japonii, Grenlandii, Szwecji, Rosji, Niemczech, Holandii.
Dominika Wiak – tancerka, performerka, choreografka. Absolwentka Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, PWST w Krakowie. Do jej ostatnich produkcji należy MANHATTAN współtworzony z Danielą Komęderą-Miśkiewicz oraz STICKY FINGERS CLUB. Współpracowała z Narodowym Teatrem Starym w Krakowie, Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem ROZBARK oraz Krakowskim Centrum Choreograficznym. Brała udział w spektaklach: Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego, Jakuba Lewandowskiego, Dominiki Knapik, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, Macieja Kuźmińskiego, Radosława Rychcika , Magdaleny Piekorz, Quana Bui Ngoc. Występowała m.in. w: Szwecji, Chinach, Włoszech, Gruzji, Holandii, Austrii oraz na Ukrainie.
PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ
Koncepcja, choreografia, wykonanie: Dominika Wiak, Daniela Komędera-Miśkiewicz
Muzyka, wykonanie: Aleksander Wnuk, Michał Lazar
Projekcja wideo: Natan Berkowicz
Reżyseria światła: Paweł Murlik
Gość specjalny: Fryderyk Liber
Produkcja: Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK.
Zrealizowano w ramach programu „Młodzi na scenę” Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK oraz Stypendium Twórczego Miasta Krakowa przyznanego Dominice Wiak. Współfinansowany ze środków Miasta Bytom. Współpraca: Living Space Theatre, Krakowskie Centrum Choreograficzne