Lotta i gula | Good Girl Killer

Data: 19.06 godz. 17:30 | Czas trwania: 50 min.
Miejsce: Park przy pałacu Branickich
Cena: wstęp wolny (otwarte wydarzenie plenerowe)

fot. Michał Andrysiak

O SPEKTAKLU – INSTALACJI


Dematerializacja i rozpad to słowa-klucze, od których zaczynamy swoje działanie. W organicznym ruchu powoli stapiamy się, aby stworzyć nową materię. W miarę upływu czasu nasze ciała ulegają transformacji. Naszej akcji towarzyszy instalacja dźwiękowa. Są to spreparowane przez nas pamiętniki kobiet, żyjących przed II wojną światową, które zginęły w tragicznych okolicznościach.


Good Girl Killer – został założony na początku 2005 roku przez trójmiejskich artystów: Magdę Jędrę, Annę Steller, Zbigniewa „Zibi” Bieńkowskiego i Grzegorza Welizarowicza. Ich pierwszy projekt to taneczno-muzyczno-wizualny performance Good Girl Killer, którego premiera odbyła się w marcu 2005 roku. Obecnie GGK tworzą Magda Jędra i Anna Steller. W swojej twórczości GGK zaciera formalne granice między różnymi dziedzinami sztuki, łącząc przy tym inspiracje kulturą wysoką a popkulturą i nie dokonując między nimi podziału.

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Zrealizowały i performują: Magda Jędra i Anna Steller

fot. Marta Ankiersztejn