Device | Marcin Motyl

Data: 19.06 godz. 19:00 (w ramach Krótkich form choreograficznych) | Czas trwania: 6 min.
Miejsce: Aula im. Janusza Korczaka Wydziału Nauk o Edukacji Uniwersytetu w Białymstoku, ul. Świerkowa 20
Cena: wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja wejściówek)

O SPEKTAKLU


Inspiracją do stworzenia DEVICE jest obserwacja codziennych zachowań przechodniów i życia toczącego się przy wielkomiejskich ulicach. To próba odpowiedzi na pytanie, czy jedno urządzenie może spowodować w nas jakąś zmianę? Czy może wzbudzić w nas jakieś uczucie? Czy może sprowokować inny bieg wydarzeń w naszym myśleniu i odczuwaniu?


Marcin Motyl – to niezależny tancerz, choreograf i performer. Ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Baletową w Warszawie, a następnie w latach 2011-2017 pracował w Polskim Teatrze Tańca. Do tej pory miał okazję współpracować z takimi twórcami jak: Ohad Naharin, Jo Strømgren, Veronika Riz, Ewa Wycichowska, Mariusz Treliński, Urszula Bernat- Jałocha, Iwona Pasińska i wiele innych. Jest autorem prac, które były prezentowane w Japonii, Chinach, Niemczech i Polsce zdobywając tym samym takie nagrody jak: Personal Prize 24th International Solo- Dance- Theatre Festival Stuttgart 2020, I miejsce w konkursie choreograficznym SoloDuo International Dance Festival 2021, Best Polish Solo 2020, I miejsce w konkursie choreograficzny Scena Otwarta/ Międzynarodowy Festiwal Teatru Tańca w Tarnowie 2019. Marcin pracuje dziś nad własną metodą pracy twórczej, kształtując jednocześnie swoisty język ruchu. Mając na celu stworzenie indywidualistycznego podejścia do choreografii, korzysta ze swojego profesjonalnego wykształcenia oraz doświadczenia, łącząc je z szeroko pojętym pojęciem abstrakcji i swoimi zainteresowaniami ludzkim umysłem.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Koncept | choreografia: Marcin Motyl

Muzyka: Emptyset “Interstice”

Produkcja: Marcin Motyl

Wsparcie: Fundacja Rozwoju Tańca_eferte, Teatr Rozbark, Instytut Polski w Budapeszcie.