blask | jakub lewandowski

Data: 17.06 godz.19:00 | Czas trwania: 45 min.
Miejsce: Uniwersyteckie Centrum Kultury, ul. Ciołkowskiego 1N
Cena: wstęp wolny (obowiązuje rezerwacja wejściówek)

fot. Paweł Wyszomirski

O SPEKTAKLU


„ “b l a s k” przyniósł widzom ogromną porcję wzruszeń. To intymny, obnażający spektakl o kobietach i współczesnym świecie, który wymaga od nas wiecznej młodości i spełniania wyśrubowanych kanonów piękna. Obcisłe brokatowe suknie – syreny, sandałki na wysokich obcasach, długie włosy, prężące się ciała i przylepione uśmiechy – aż bije od nich blask. Tancerki kontrastują te zmagania z nadchodzącą starością, brakiem energii, smutkiem. “Jeśli to cię dotknie, jeśli się poddasz – wypadasz z peletonu” – zdają się mówić. Niewesołe wnioski, ale siła i harmonia ich ruchów pozostawia nam nadzieję”

GFT 2020 – Anna Umięcka


Spektakl „blask” jest finałem projektu rezydencja/premiera 45+, który został zrealizowany w ramach 12. Gdańskiego Festiwalu Tańca 2020. Było to spotkanie w pracy dojrzałych tancerek, które reprezentują różne doświadczenie i myślenie o tańcu. Choreografię stworzył Jakub Lewandowski, a w procesie były Marta Bury, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Eliza Hołubowska oraz Iwona Olszowska.

 

PRZED UDZIAŁEM W WYDARZENIACH FESTIWALU ZAPOZNAJ SIĘ Z WARUNKAMI UCZESTNICTWA ZWIĄZANYMI Z PANDEMIĄ COVID-19 DOSTĘPNYMI TUTAJ

Choreografia/ Reżyseria: Jakub Lewandowski

Kreacja/Wykonanie: Marta Bury, Sylwia Hefczyńska – Lewandowska, Eliza Hołubowska, Iwona Olszowska

Reżyseria Świateł: Paweł Murlik

Muzyka: Michał Lis

Kostiumy, Scenografia:  Adrianna Gołębiewska

fot. Paweł Wyszomirski
fot. Paweł Wyszomirski